Олимпиакос на национала Александър Везенков загуби със 72:92 точки гостуването

...

Тежко поражение за Везенков и Олимпиакос от Монако

Олимпиакос на национала Александър Везенков загуби със 72:92 точки гостуването си на Монако в 31-ия кръг на баскетболната  Евролигата. Поражението бе девето за гръцкия гранд от 26 изиграни мача. Олимпиакос заема трето място във краткотрайното класиране, а Монако, който реализира втори следващ и общо 12-и триумф от 25 дуела, е на осма позиция.

Александър Везенков приключи с 18 точки, 2 битки и 2 асистенции за 33 минути на терена. Мустафа Фал също осъществя 18 точки и овладя 6 битки.

Олимпиакос завоюва първите 10 минути с 22:19, само че кошмарна втора част, в която гръцкият отбор вкара единствено 9 точки, усложни съществено задачата на гостите. Разликата доближи 19 точки три минути преди почивката, а в края на първото полувреме домакините водеха с 48:31.

Ситуацията не се промени изключително в третата четвърт, стрелбата на гостите от далечна отдалеченост не вървеше и преди последните 10 минути Олимпиакос изоставаше с 51:71. До края воденият от Йоргос Барцокас състав не съумя да промени развиването на дуела.

Най-полезен за триумфа на Монако беше Майк Джеймс с 25 точки, 3 битки и 4 асистенции.

В идващия кръг от Евролигата Олимпиакос гостува на АСВЕЛ Вильорбан във Франция на 25 март.
Източник: bnr.bg