Обновеният, подмладен и побългарен тим на Левски започна с грешка

...

"Берое" срази "новия" "Левски" с 2:0 в София

Обновеният, подмладен и " побългарен " отбор на " Левски " стартира с неточност новия сезон в Ефбет лига. " Сините " изгубиха с 0:2 семейството си против " Берое " в мач от I кръг. Нещо повече - воденият от Георги Тодоров тим не сподели сърцатия и настъпателен футбол, който чакат почитателите.

Причината за това към този момент може да се търси в неналичието на обиграване. " Левски " стартира с трима нови играчи в главния състав - централните бранители Живко Атанасов и Тома Даске, които са единствено на няколко тренировки, както и Орлин Старокин.

" Берое " на собствен ред сподели добра групова игра и превъзхождаше, изключително преди почивката. В 34-ата мин. Димо Бакалов нахлу отдясно и центрира, а халфът на домакините Симеон Славчев заби топката във вратата на Николай Михайлов, при опита си да я почисти. Само след 7 минути старозагорци нанесоха и втория си удар, с който взеха решение и мача. Бразилецът Октавио шутира след пас отляво на Крум Стоянов, при което Даске блокира удара, само че в разбъркването Октавио се поправи и вкара.

След почивката " сините " пробваха да върнат пасива, само че стигнаха единствено до две по-сериозни положения. В 60-ата мин. Живко Атанасов не улучи вратата, откакто засече топката след ъглов удар. В 67-ата мин. вратарят на " Берое " Християн Василев пък избави рисков шут на Стайн Спиерингс. Старозагорци пък можеха да победят още по-убедително, само че Димо Бакалов изпусна положително състояние.

Източник: segabg.com