Нюкасъл победи с 2:0 и го измести от третото място

...

Нюкасъл би Манчестър Юнайтед и го смени в Топ 3

Нюкасъл победи с 2:0 и го измести от третото място в класирането на Висшата лига. Двата отбора имт по 50 точки, само че алените дяволи са с по-слаба голова разлика. Тимът на Ерин загар Хаг записа т. Серията стартира след успеха над Нюкасъл във финала за Карабао Къп.

На своя „ Сейнт Джеймсис Парк “ свраките имаха цялостно игрово предимство и само доста пропуски на нападателите им, както и положителните намеси на вратаря на гостите Давид де Хеа, ги лишаха от по-убедителна победа.

До почивката домакините сътвориха девет положителни положения за гол. Още в 16-ата минута Де Хеа избави удар с глава на Александър Исак, а незабавно по-късно паднал на земята, съумя да блокира и удар на Джо Уилок.

В офанзива Манчестър Юнайтед не сътвори съвсем нищо забавно. Чак в 43-тата минута Антони имаше добра опция за гол, само че ударът му беше неакуратен.

През второто полувреме Нюкасъл продължи да господства и в 65-ата минута Уилок откри. Алан Сен-Максимен смъкна с глава центриране и Уилок влетя с топката във вратата за 1:0.

Малко по-късно Жоелингтон стреля, Де Хеа мазета топката в напречната греда, а при добавката Фабиан Шер уцели страничната. Все отново в 88-мата минута става 2:0. Киърън Трипиър центрира от директен свободен удар и Калъм Уилсън осъществя след удар с глава.

Освен това „ свраките “ към този момент имат 50 точки, какъв брой и „ алените дяволи “, само че джордитата са трети с по-добра голова разлика.
Източник: flashnews.bg