Албания и Хърватия си разделиха по точка при 2:2 в

...

Шиптъри и ватрени си разделиха по точка

Албания и Хърватия си разделиха по точка при 2:2 в мача на последните от група В на ЕВРО 2024.

Двата отбора си разделиха и по едно полувреме, орлите поведоха още в 11-ата, само че през втората част позволиха две бързи попадения, второто от автогол, с цел да стигнат с волята си до 5-ата минута на добавеното време, в което Клаус Гязула се реваншира за автогола.

Як мач на млади против остарели.

Това е първата точка на Албания при второто си присъединяване на финала на европейско състезание.

Албания шокира ватрените още с първата си обстановка в наказателното поле на съперника.

В 11-ата минута Ясир Асани центрира отдясно в наказателното поле, където Казим Лачи се вклини сред Йошко Гвардиол и Йосип Шутало, а там бе и Иван Перишич, само че футболистът на Спарта Прага съумя да засече с глава и не остави шансове на вратаря Доминик Ливакович – 0:1.

В 31-ата албанците пропуснаха чудесна опция за втори гол.

Грешка на хърватския капитан Лука Модрич докара до контраофанзива на Албания, след което топката попадна в Кристиян Аслани отляво в наказателното поле, който останал самичък против Ливакович стреля право в него и пропусна да удвои задатъка на отбора си.

След почивката ватрените упражниха преса и разумно стигнаха до равнене.

Андрей Крамарич върна хърватите в мача в 74-ата минута, а 120 секунди по-късно автогол на Клаус Гязула донесе цялостния поврат за ватрените.

В 74-ата Анте Будимир получи пред наказателното поле и незабавно откри Андрей Крамарич вътре в него, който прекара топката през краката на Елсеид Хисай, с цел да я прати във вратата на Стракоша за 1:1.

Само две минути по-късно ватрените стигнаха и до цялостния поврат.

Анте Будимир проби отляво в наказателното поле и съумя да върне за Лука Сушич, който насочи удар, само че бе блокиран.

След това, обаче, топката се отби във влезлия като запаса Клаус Гязула и попадна в мрежата на Стракоша за 2:1.

В 89-ата Доминик Ливакович безусловно извади ватрените от пъкъла след мощна албанска офанзива.

Във втората минута от добавеното време знамение избави вратата на ватрените след тотално меле пред вратарското поле.

Но орлите оцеляха в 6-ата минута от добавеното време, когато автоголаджията Гязула се реваншира с ослепително попадение.

Така Хърватия и Албания са с по 1 точка в група B, отпред са Испания, която се наложи с класическото 3:0 над ватрените, и Италия, която пък направи цялостен поврат на орлите за 2:1.
Източник: plovdiv-online.com