Новакът в елита Крумовград и шампионът Лудогорец играят при в

...

НА ЖИВО: Крумовград 3:1 Лудогорец, кошмарна грешка на Слуга

Новакът в елита Крумовград и първенецът Лудогорец играят при в мач от първия кръг от efbet Лига. Капитанът на новаците - Божидар Кацаров , откри още в шестата, а Александър Колев удвои в 17-ата минута. Доминик Янков върна едно попадение в 39-ата минута. Мартин Сораков вкара трети гол за домакините в 68-ата минута след сериозна гршка на вратаря Симон Слуга. Двубоят на Спортен комплекс „ Никола Щерев – Старика “ в Пловдив може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Новакът в елита Крумавград излезе със стартов състав, в който имаше единствено нови попълнения и нито един играч, от тези, които извоюваха промоция за елита.

Наставникът на Лудогорец - Ивайло Петев, беше решил да заложи на напълно нов стартов състав, спрямо мача против Балкани (0:2). На вратата беше Симон Слуга, а пред него в отбраната действаха Пипа, Георги Терзиев с капитанската лента, Оливие Вердон и Иван Йорданов. Като опорни халфове бяха сложени Якуб Пьотрьовски и Педро Нареси. Рай Насименто и Доминик Янков бяха ситуирани по крилата, а Тодор Неделев действаше зад Спас Делев, който водеше офанзивата.

Лудогорец започва добре и още във втората минута можеше да открие резултата. Иван Йорданов проби по левия фланг, влезе във вътрешността, задържа добре топката пред наказателното поле и по-късно изведе хитро отляво в него Доминик Янков, който обаче стреля право във вратаря Янко Георгиев. Последва ъглов удар, от който обаче не произлезе нищо рисково за опитния пазач.

Още с първаия си удар към вратата на първенците обаче Крумовград откри резултата в шестата минута. Тук си проличаха и проблемите на " орлите " в защита. Серкан Юсеин центрира от първия ъглов удар за домакините около точката за дузпа, където Иван Йорданов изпусна капитана Божидар Кацаров, който засече тъкмо с десния крайник в долния десен ъгъл на Симон Слуга – 1:0.

Проблемите за първенците продължиха и в 17-ата минута Крумовград вкара втори гол с втория си прецизен удар в мача. Александър Колев отигра с глава за Юсеин, който потегли отдясно към паналтерията, след което центрира технично във вратарското поле, а там Георги Терзиев не съумя да пресече, Пипа също закъсня, а Колев засече тъкмо във вратата на Слуга за 2:0.

Лудогорец потегли по-смело в предни позиции и три минути по-късно Пипа получи топката отдясно в наказателното поле и шутира мощно в близкия ъгъл, само че Георгиев внимаваше и мазета в корнер. След неговото осъществяване се стигна до малко разбъркван и блокиран изстрел на състезател на гостите.

В 21-ата минута пък Тодор Неделев реши да стреля непосредствено от директен свободен удар на добра позиция пред наказателното поле, само че ниският му удар мина около стената и излезе около лявата греда на Георгиев в навън.

Последваха спокойни минути на терена, като двата отбора стопираха и за глътка вода поради огромната горещина.

Крумовград обаче продължи с напористата си игра и в 35-ата минута пропусна страховит късмет за трето попадение. Пипа загуби топката на тъча от Димитър Тонев, който напредна самичък на скорост отляво, влезе в наказателното поле, финтира Терзиев и стреля с десния крайник, само че над вратата на Слуга.

Все отново Лудогорец съумя да върне едно попадение преди почивката. В 39-ата минута Педро Нареси откри Спас Делев, който с едно допиране отигра за Доминик Янков, който си взе топката, настройки си я на десния крайник и с прекрасен фалцов удар с десния крайник пред дъгата на наказателното поле прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на Янко Георгиев за 2:1.

До почивката гостите пробваха да стигнат до изравняването, само че несполучливо. Единствената по-добра обстановка се откри в заключителните секунди на добавеното време, когато два поредни шута бяха блокирани от играчи в синьо.

За старта на втората част старши треньорът на " орлите " - Ивайло Петев, направи тройна смяна. На терена се появиха Кирил Десподов, Кайо Видал и Марсел Хайстер, които замениха Тодор Неделев, Рай Насименто и Георги Терзиев. Крумовград също извърши една промяна, като Бисер Бонев размени Клайдер Машедо.

Две минути след старта на втората част Лудогорец имаше добър късмет да изравни резултата. Марсел Хайстер беше изведе на левия фланг и центрира в наказателното поле, където Янков засече тъкмо, само че в ръцете на Георгиев. Още преди да е изтекла същата минута Спас Делев се освободи добре от Матей Шимич и реши да стреля от отдалеченост пред дъгата на наказателното поле, само че високо над вратата.

Шампионите продължиха да нападат и в 49-ата минута те разиграха добре с по едно допиране, а топката доближи до Кирил Десподов, който взе капитанската лента, отдясно в наказателното поле и центрира меко, а Хайстер изпревари съперник и засече, но неточно над вратата с десния крайник.

" Орлите " имаха прекрасен късмет за втори гол в 58-ата минута. Десподов смъкна добре с глава за Делев, който му върна топката на левия фланг, а капитанът на разградчани напредна и влезе в наказателното поле, настройки си топката на десния крайник и стреля към далечния ъгъл, само че близо около дясната греда на Георгиев в навън.

Две минути по-късно пък Якуб Пьотрьовски отигра с глава за Кайо Видал отдясно в наказателното поле, след което бразилецът реши да стреля от дребен ъгъл към близката греда, само че още веднъж стражът на домакините се намеси мазета в корнер.