Новак Джокович се класира за втория кръг на турнира по

...

Джокович с трудна победа над играч извън топ 100

Новак Джокович се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Дубай с награден фонд от 2,855 милиона $. Поставеният под номер 1 в схемата сърбин се наложи мъчно с 6:3, 3:6, 7:6 (1) против Томаш Махач.

Лидерът в международната класация направи пробиви за 3:1 и 4:2, с цел да завърши първия сет при собствен начален удар.

Във втората част чехът, който заема 130-то място в класацията на АТП, завоюва подаването на Джокович за 2:0 и изравни резултата при 6:3. В тайбрека на решителния сет сръбският тенисист поведе с 4:1, с цел да победи с крайното 7:1 след близо два часа и половина.

Новак Джокович, който се завърна на корта след продобиване на купата от Откритото състезание на Австралия през януари, ще играе против Талон Грийкспор (Нидерландия). Поставеният под номер 3 в схемата Даниил Медведев също продължава във втория кръг след победа с 6:4, 6:2 против Матео Арналди от Италия.

Руснакът реализира три пробива в началния удар на своя съперник, с цел да приключи срещата за 91 минути. В идващия кръг на шампионата Медведев ще играе против Александър Бублик.

Автор: Асен Даскалов/БТА