Носителят на трофея от миналия сезон Ботев (Пловдив) е последният

...

Ботев започна защитата на трофея си с обрат

Носителят на трофея от предишния сезон Ботев (Пловдив) е последният 1/8-финалист в шампионата за Купата на България, откакто направи поврат и завоюва с 3:1 при визитата си на втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица). Деян Христов изведе домакините (2) напред в резултата, само че след почивката появилият се като запаса Лъчезар Балтанов (57, 60) небрежно обърна нещата в интерес на " канарчетата " и асистира на Алваро Юлиано (72), оформил крайния резултат.

Срещата стартира превъзходдно за домакините, откакто още във 2-ата минута Деян Христов вкара гол. Антоний Балъков шутира, топката се удари в страничната греда и мина зад тила на вратаря Даниел Кайзер, а Христов се разписа на празна врата за 1:0.

В 21-ата минута " канарчетата " можеха да изравнят, откакто Алваро извърши директен свободен удар, само че топката се удари в гредата за наслада на вратаря Крушарски. До края на полувремето нито един от двата отбора не осъществя ситуациите си.

След почивката гостите натиснаха и Крушарски трябваше да се намесва след удари на Дуде Ндонгала и появилият се като запаса Лъчезар Балтанов.

В 57-ата минута Лъчезар Балтанов изравни за 1:1, а единствено три минути по-късно той направи и цялостен поврат, откакто засече положително центриране на Йордан Минев.

Балтанов затвърди превъзходното си показване с асистенция към Алваро Юлиано, който в 72-ата минута усили задатъка на " канарчетата ".

До края на мача гостите понижиха оборотите и резервираха преднината си, с цел да се класират за идната фаза на шампионата.

Локомотив (ГО) - Ботев (Пловдив) 1:3
1:0 Деян Христов (2), 1:1 Лъчезар Балтанов (57), 1:2 Лъчезар Балтанов (60), 1:3 Алваро Юлиано (72)