Носителят на Купата на България Рилски спортист се наложи над

...

Баскетболистките на Рилски спортист спечелиха бронзовите медали в женското първенство на България

Носителят на Купата на България Рилски състезател се наложи над Локомотив София с 90:45 (29:13, 25:9, 19:12, 17:11) като хазаин в Самоков във втория мач от плейофа за третото място в женския баскетболен шампионат на страната.

Така баскетболистките на Рилски състезател надвиха с 2-0 победи в серията и завоюваха бронзовите медали в шампионата за втора поредна година. Преди ден самоковки надиграха Локомотив със 79:55 като посетители в зала " Триадица " в първия мач от плейофа в столицата.

Рилски състезател стартира съсредоточено дуела в Самоков и натрупа задатък от 16 точки - 29:13 след първите 10 минути игра. До почивката домакините, отпред с Деница Манолова, продължиха да усилват преднината си, която в един миг доближи 34 точки. в края на първото полувреме резултатът бе 54:22, а Манолова бе осъществила 14 точки.

След почивката Рилски състезател също доминираше, а преднината на отбора надвиши 40 точки. Преди последната четвърт Локомотив София изоставаше с 34:73 и до края не съумя да се опълчи значително на домакините. Най-голямата разлика в срещата бе 45 точки.

Старши треньорът на Рилски състезател Маргарита Маринкова даде опция за изява на всичките си състезателки, а същото направи и наставникът на гостите Лилия Георгиева.

Деница Манолова приключи като най-резултатна за домакините с 14 точки. Вероника Джикова се отличи с 12 точки, 6 битки и 11 асистенции за триумфа, Драгана Николич осъществя 12 точки, 5 битки и 3 асистенции, а Радина Илиева добави 11 точки, 5 битки и 5 асистенции.

За Локомотив София по 8 точки означиха Гергана Цекова, Маргарита Иванова и Ренета Димитрова.