Носителят на Купата на България – Локомотив Пловдив, завоюва много

...

Серията на Локо Пд у дома продължава - удари и Черно море

Носителят на Купата на България – Локомотив Пловдив, завоюва доста скъп триумф в efbet Лига, откакто победи с 2:1 като хазаин варненския Черно море. На два пъти „ смърфовете” излизаха напред в резултата против „ моряците”, като първо Момчил Цветанов откри резултата в четвъртата минута, само че Матиас Курьор изравни резултата в 33-ата минута. Три минути след старта на втората част пък свръхестествен гол от капитана на домакините – Димитър Илиев, още веднъж изведе Локомотив напред и на процедура оформи крайния резултат на „ Лаута”. Така Локомотив записа втора поредна победа вкъщи в efbet Лига.

Победата прати Локомотив Пловдив на второто място във краткотрайното класиране на efbet Лига, като тимът е с девет пункта, колкото има и водачът Лудогорец, само че първенецът е с надалеч по-добри индикатори при головата разлика. Черно море, от своя страна, е на нежеланото 10-о място с четири точки. В добавеното време на срещата Родриго Енрике получи два жълти картона в границите на 60 секунди и беше изпъден.