Никола отново стартира от полпозишън, преследван от съотборника си Хю

...

Цолов си тръгва от Спа с три поредни победи

Никола още веднъж започва от полпозишън, преследван от съотборника си Хю Бартър, само че този път българинът не позволи нито един от неговите противници да заплаши първото му място макар мощното тръгване на старта на австралиеца. Трети на финала приключи Роберт де Хаан, за който това беше първи подиум този сезон в испанската Формула 4.

He's going to the top man this is just amazing to see
— Dave (@dvddtn2202)
Последваха няколко случая и две излизания на колата на сигурността на пистата, като и двата пъти Цолов повеждаше при рестарта и сега, в който гумите доближиха работна температура доста бързо се откъсваше напред.
 Цолов взе втора поредна победа на Цолов взе втора поредна победа на "Спа "
Състезанието беше кратко поради случай в последния завой в предпоследната обиколка и по този начин успеха на Цолов пристигна по-бързо от предстоящото.
 Цолов започва на Цолов започва на "Спа " с победа във Формула 4
За 12 старта този сезон Никола към този момент има 9 победи, като завоюва 8 следващи първи места в последните 8 надпревари. Цолов събра 236 точки за първите 12 надпревари, два пъти повече от Бартър, който към този момент е втори с 118, с 2 повече от Тимотеуш Кухарчик.
 3 от 3 победи за Никола Цолов във Валенсия 3 от 3 победи за Никола Цолов във Валенсия
След лятната пауза сезонът в испанската Формула 4 продължава при започване на септември на Моторланд Арагон.