Нидерландия записа първа победа в квалификациите за Мондиал 2022 в

...

Нидерландия пропусна да разбие Латвия

Нидерландия записа първа победа в квалификациите за Мондиал 2022 в Катар. " Лалетата " се постановиха с 2:0 вкъщи над Латвия. Това бе най-малкото, с което Прибалтийската страна се отърва в този мач.

Головете за спечелилите вкараха Стивън Бергхуис (32) и Луук де Йонг (69).

Така Нидерландия към този момент има три точки в актива си, до момента в който Латвия е с 0.

Двубоят мина напълно под диктовката на " лалетата ". В началните минути Дейви Клаасен на два пъти и Стивън Бергхуис пропуснаха.

В 32-ата минута Клаасен откри Бергхуис в наказателното поле. Халфът на Фейеноорд насочи мощен удар в левия ъгъл за 1:0.

До края на първата част Мемфис Депай стреля неопределено от комфортна позиция, а удар с глава на Луук де Йонг не откри задачата.

Втората част стартира с масиран напън на домакините. Пропуски пред вратара на латвийците заредиха Матайс де Лихт, Депай и Жоржиньо Вайналдум.

В 69-ата минута " лалетата " стигнаха до втори гол. Де Йонг се извиси над всички след центриране от корнер на Депай и вкара за 2:0.

До края на мача Депай и Дон ван де Беек имаха опция да създадат триумфа на Нидерландия по-категоричен, само че пропуснаха.