Нидерландия победи с 3:0 у дома Гърция в квалификация за

...

Нидерландия прегази Гърция за едно полувреме

Нидерландия победи с 3:0 вкъщи Гърция в подготовка за UEFA EURO 2024 от група В. " Лалетата " преобладаваха напълно и стигнаха до трите си гола още през първото полувреме. Мартен де Роон откри резултата в 17-ата минута, а Коди Гакпо удвои в 31-ата минута. Осем по-късно се разписа и Вут Вегхорст. С три асистенции се отличи Дензъл Дъмфрис, а също така удари и греда.

Домакините започнаха доста мощно срещата и откриха резултата в Айндховен в 17-ата минута. Тогава Дъфрис смъкна топката след осъществяване на корнер за Де Роон, който вкара за 1:0.

В 31-ата минута Дъмфрис с грациозен пас изведе Гакпо наоколо до вратата, а нападателят не сбърка за 2:0. В 37-ата минута мощен удар на Дъмфрис срещна гредата.

Две минути по-късно резултатът стана типичен. Дъмфрис центрира отдясно и постави топката на главата на Вегхорст, за който остана да я прати в мрежата за 3:0.