Найджъл Робърта отбеляза нови два гола, а Левски направи още

...

Левски с обрат срещу Ботев във Враца

Найджъл Робърта означи нови два гола, а Левски направи още един огромен поврат през второто полувреме и победи с 3:1 Ботев (Враца) като посетител в мач 21-ия кръг на Първата ни футболна лига. Така " сините " още веднъж поведоха с четири точки на Ботев (Пловдив) на деветото място, откакто през днешния ден " канарчетата " надделяха с 3:2 ЦСКА 1948. Само преди 10 дни Левски губеше с 0:1 и против Берое на " Герена " в мач за Купата, само че реализира цялостен поврат с хеттрик на Робърта.

Ботев (Враца) изигра доста мощни първи 15 минути и вкара един гол, а можеше и повече. Първото попадение падна в шестата, когато юношата на " сините " Валери Домовчисйки отклони центриране с глава към далечната греда и Костадин Ничев стреля диагонално за 1:0. Само девет минути по-късно Патрик-Габриел Галчев игра с ръка в наказателното поле на Левски и Ботев получи дузпа, при която обаче Даниел Генов удари странична греда. Централният нападател на Ботев изпусна още един чист гол в 31-та минута, когато получи топката непокрит на към четири метра пред вратата на гостите от София, само че не уцели очертанията й. Патрик-Габриел Галчев пък изпусна единственото положително състояние за Левски, откакто овладя топка на гърди в наказателното поле в осмата минута, само че стреля надалеч над напречната греда. Така първото полувреме приключи с минимална преднина в интерес на домакините.

Въпреки че играеше надалеч по-лошо от домакините си, Левски съумя да стигне до напън след началото на второто полувреме и това мигновено даде резултат. Найджъл Робърта пропусна първото състояние самичък против вратаря Красимир Костов, само че вкара второто в 57-та минута. Здравко Димитров центрира от ългов удар и нидерландецът засече високата топка около излезлия да я посрещне пазач на Ботев. " Сините " не стопираха единствено с това, а стигнаха и до втори гол единствено две минути по-късно. Отново Здравко Димитров центрира в наказателното поле и Робърта отклони към вратарското поле, където капитанът Живко Атанасов засече топката с глава за 2:1. Левски вкара и трети гол в границите на девет минути. Мартин Петков бе съборен в наказателното поле на " сините " от първия голмайстор в мача Костадин Ничев, а Найджъл Робърта вкара втория си гол с акуратен шут в десния ъгъл на вратата на Красимир Костов. Следващото състояние бе още веднъж за Левски в 77-та минута. Робърта подаде на Мартин Петков в наказателното поле на Ботев и юношата на " сините " засече топката на скорост с първо допиране, само че я изпрати около страничната греда от далечната страна. Резервата Билал Бари също пропусна едно чисто състояние в 86-ата минута и Левски завоюва с 3:1.

Загубата остави Ботев на 12-о място с шест точки зад тима на Левски.

Първенство на България по футбол, мач от 21-ия кръг:
Ботев (Враца) - Левски - 1:3 (1:0)
голмайстори: 1:0 Костадин Ничев 9, 1:1 Найджъл Робърта 57, 1:2 Живко Атанасов 59, 1:3 Найджъл Робърта 66-дузпа
пропусната дузпа: Даниел Генов 15 (Ботев)
стадион: " Христо Ботев ", Враца
арбитър: Владимир Вълков
жълти картони: Аласан Н`Диайе, Чавдар Ивайлов, Никола Колев (Ботев); Начо Монсалве, Найджъл Робърта, Патрик-Габриел Галчев, Георги Александров (Левски).

Състав на Ботев: Красимир Костов, Аласан Н`Диайе, Атанас Зехиров, Валери Домовчийски (60-Петър Атанасов), Венцислав Керчев, Даниел Генов (60-Дориан Бабунски), Димитър Буров, Илия Миланов, Костадин Ничев, Педро Лагоа (73-Юлиан Ненов) и Чавдар Ивайлов (63-Никола Колев).
Състав на Левски: Звонимир Микулич, Живко Атанасов, Ивайло Найденов, Здравко Димитров (90-Насиру Мохамед), Найджъл Робърта (90-Валери Божинов), Начо Монсалве (32-Симеон Славчев), Патрик-Габриел Галчев, Тома Даске, Илия Юруков, Мартин Петков и Георги Александров.
Източник: bnr.bg