Най-резултатен за русенци бе Теодор Трифонов с 20 точкиДунав и

...

Баскетболният Дунав спечели дербито с Чавдар - Троян

Най-резултатен за русенци бе Теодор Трифонов с 20 точки

Дунав и Чардафон завоюваха днешните мачове от район Център на ББЛ А група, които се организираха в Русе.

В дербито на върха ДунавРусе се оправи с Чавдар Троян със 70:57, основно след по-силна трета част.

През цялото първо полувреме двата тима неведнъж си разменяха водачеството. Нито един от тях обаче не съумя да вземе по-сериозно преимущество и на почивката баскетболистите на Руслан Русев бяха напред с 37:33 – най-голямата разлика досега. Играта продължи относително равностойно и след паузата, само че в края на третата част Дунав направи мощна серия и преди последните 10 минути дръпна с 57:45. Отборът от Троян се приближи на 8, само че по-късно домакините още веднъж поведоха с двуцифрен задатък и завоюваха безапелационно, осведоми.

Най-резултатен за русенци бе Теодор Трифонов с 20 точки. Николай Николов осъществя 16, с 12 е Стоян Ганев.

За Чавдар Красимир Маринчевски записа 22 точки и 13 битки. Николай Маринов има 15 точки, с 13 е Максим Генов.

Чардафон остави Локомотив Горна Оряховица без победа от началото на сезона, побеждавайки го в другия мач с 92:65. Баскетболистите на Антонио Станков натрупаха 15 точки задатък още през първата четвърт, като до края на мача не изпуснаха двуцифрения си задатък. Те имаха преимущество по всички индикатори, като противникът им означи и единствено една тройка за цялата среща.

Манол Тончев осъществя 20 точки за триумфа, по 16 имат Ростислав Тончев (9 борби), Боримир Алексиев (8 борби) и Андреан Деков. С 10 точки и 9 битки е Георги Стоянов.

За Локомотив Милен Нинов бе над всички със 17 точки и 13 битки, по 14 точки вкараха Елизар Кръстев и Кристо Тонков, а 11 има Благовест Иванов.
Източник: dunavmost.com