Най-малко четирима души загинаха, а най-малко петима бяха ранени при

...
Най-малко четирима души загинаха, а най-малко петима бяха ранени при
Коментари Харесай

Най-малко 4 убити в атентат в афганистанския град Джалалабад

Най-малко четирима души починаха, а минимум петима бяха ранени при гибелен атентат пред строителна компания покрай летището на афганистанския град Джалалабад, в източната афганистанска провинция Нангархар, съобщи Асошиейтед прес.

Противоречиви са информациите за броя на камикадзетата. Според АП един нападател е задействал носените от него експлозиви пред входа на строителната компания тази заран. После други нападатели атакували постройката на компанията, където почнала престрелка с пристигналите на място сили за сигурност, описа началникът на провинциалната полиция военачалник Гулам Станикзай. На мястото са пристигнали и американски сили. Никой не е поел отговорност за офанзивата към този момент. Талибаните и Ислямска страна са дейни в тази част на страната.

Според Франс прес камикадзетата били двама. Те взривили пояси с експлозиви пред постройката. Още двама нападатели били убити от силите за сигурност, споделя представителят на провинциалната администрация Атаулах Хогяни.
Според ДПА с изключение на две камикадзета и двама убити нападатели, имало още нападатели в региона, който е отцепен от силите за сигурност. Засега не излиза наяве за какво строителната компания е била цел на нападателите. Тя се намира на 2 километра от летището на града, показва организацията.

Нападението се прави в миг, в който Съединени американски щати и талибаните не престават полемиките за реализиране на мир в Афганистан, отбелязва Франс прес. Разговорите се водят в Доха. Говорителят на американската дипломация Робърт Паладино сподели, че има реализиран прогрес в полемиките, само че че остава още работа а за извършване.

Разговорите касаят четири тематики, свързани между тях, които ще влизат в бъдещо съглашение за мир, а точно контратероризма, изтеглянето на американските сили, междуафганистанския разговор и преустановяване на огъня.
Миналия петък беше осъществена офанзива против американо-афганистанска база в Югозападен Афганистан.

В нападението починаха 23 души от афганистанските сили за сигурност. Талибаните поеха отговорност за офанзивата. Според афганистански източници са били убити и 20 талибани.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР