Най-добрият тенисист на клей в историята Рафаел Надал демонстрира своята

...

Могъщ Надал се нареди до Федерер с 20-а титла от Големия шлем

Най-добрият тенисист на клей в историята Рафаел Надал показва своята недостижимост на класическата настилка и завоюва Откритото състезание на Франция за невиждан 13-и път. Във финала на тазгодишния " Ролан Гарос " испанецът разгроми международния №1 Новак Джокович с 6:0, 6:2, 7:5 и завоюва общо 20-ата си купа от Големия шлем.

Така левичараят от Манакор изравни безконечния си противник Роджър Федерер преди всичко по най-вече " мейджър " титли в историята. Джокович остава на трето място със своите 17 оценки, а надалеч обратно са легендите Пийт Сампрас (14), Рой Емерсън (12), Род Лейвър (11) и Бьорн Борг (11).

Въпреки смазващата разлика в резултата, изключително в първите два сета, днешният мач на централния корт " Филип Шатрие " в Париж продължи цели 2:41 ч. Макар сърбинът да не съумя да вземе нито един гейм в първата част, тя търпя 48 минути, като единствено един от геймовете лиши по-малко от 5 минути. Вторият сет добави нови 51 минути към продължителността на дуела, а третата надвиши 1 час, откакто Джокера съумя един път да върне пробива, преди да допусне нов брейк и да постави оръжие пред Краля на клея.
Източник: segabg.com