Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, отбеляза 15 точки при

...

"Олимпиакос" отвя "Макаби" Тел Авив, Везенков с 15 точки

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, означи 15 точки при разгромния домашен триумф на " Олимпиакос " с 90:73 против " Макаби " Тел Авив в среща от 11-ия кръг на Евролигата. Към отличната си пукотевица родното тежко крило добави и 4 битки и 6 асистенции за 24 минути на паркета.

Победата е седма за гръцкия гранд в шампионата, като " Олимпиакос " се реваншира на почитателите си за двете следващи загуби. За израелците, които са със същия баланс от 7-4, провалянето е второ в последните три дуела. Двата отбора заемат петото и шестото място във краткотрайното класиране, ръководено от " Реал " Мадрид с баланс от 9-2.

Снимка: euroleague.net

Тази вечер в Пирея " Олимпиакос " натрупа голям задатък в първата четвъртина, която завоюва с 35:8. На полувремето таблото показваше 51:26 в интерес на играчите в алено, а преди заключителната част Везенков и компания водеха със 71:45.

В последна сметка над всички в мача бе Костас Слукас от " Олимпиакос " с 18 точки, а за " Макаби " с най-вече - 14, приключи Джеймс Нънали.

В 12-ия кръг, след седмица, " Олимпиакос " гостува на " Армани " Милано. Ден по-рано " Макаби " Тел Авив се изправя против АЛБА в Берлин.

Източник: btvnovinite.bg