НА ЖИВО: България намали изоставането си срещу Италия

Националният отбор на България по волейбол за мъже играе против Италия в следващ дуел от Лигата на нациите.

Двубоят започва в 20.40 часа в Двореца на културата и спорта във Варна.

Резултатът е 1:2, играе се четвърти гейм!

Националите изгубиха трагично от Япония в събота с 2:3 гейма, а в петък надделяха Австралия с 3:1 гейма.

Следете всичко най-интересно към конфликта в GONG.BG!

Първи гейм - 14:25

Българският отбор започва добре и поведе с 3:1 точки. Италианците обаче изравниха за 4:4, а след това поведоха при 6:5 точки. Гостите съумяха да вземат 3 точки задатък при 11:8 след добра обсада при офанзива на Цветан Соколов. Разликата скочи до 6 при 15:9 за Италия. Успешна офанзива на Розалин Панчев понижи пасива ни. Италианците поддържаха задатък от 5-6 точки, а преднината им доближи 7 точки при 19:12 и 8 при 21:13 след нова неточност на националите в офанзива. Поредна несполучлива офанзива докара пасива на България до 9 точки при 22:13. Разликата удари 11 точки при 24:13 и Италия завоюва първия гейм с 25:14 точки .

Втори гейм - 20:25

Италия поведе с 3:1 при започване на втората част на дуела в Двореца на културата и спорта. Националите понижиха до 4:4, само че гостите бързо отново излязоха крачка напред. Грешка на италианците обаче даде късмет на България да поведе при 6:5. Успешна офанзива на Цветан Соколов резервира задатъка на националите при 8:7 точки. Играта продължи досто оспорвано и Италия взе задатък за 12:11, само че пък България обърна до 13:12. Мартин Атаносов приключи добра офанзива за националния ни отбор, който поведе с 15:14. Грешка на българите донесе задатък от 2 точки за противника - 19:17 и след това 4 при 22:18. Италианците затвориха умерено втория гейм с 25:20 точки .

Трети гейм - 25:23

България взе нежен задатък на старта на третия гейм с 2:1 и 3:2. Геймът още веднъж започва точка за точка в ранната си фаза, като националите имаха задатък от 7:6 след ловко отиграване на Соколов. Пак Цветан Соколов съумя да приключи ефикасна офанзива за България и преднината стана 2 точки - 8:6. Гостите изравниха при 9:9 и обърнаха за 10:9 в своя изгода, само че последва нов поврат за България и задатък от 12:11 за нашите. Технично отиграване на Николай Пенчев не разреши на италианците да се откъснат и България изравни за 15:15. Италия взе 2 точки задатък при 17:15 и по-късно с 18:16. С положителни изяви на Сеганов и Соколов България отново излезе напред в резултата при 19:18. Националите имаха задатък при 20:19, само че след ужасно разиграване гостите изравниха за 20:20, а по-късно и за 21:21.

След тъждество 22:22, отлични изяви за българите в отбрана доведоха резултата до 23:22 в интерес на родния състав. Добър сервис на Георги Сеганов затрудни италианците и България поведе с 24:22 и затвори гейма при 25:23, намалявайки резултата на 1:2 гейма .

Четвърти гейм

Радо Стойчев: В момента нямаме причини да играем на Олимпиада

Стартовите сформира

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Розалин Пенчев, Теодор Тодоров, Алекс Грозданов, либеро - Петър Каракашев

Старши треньор: Силвано Пранди

Италия: Симоне Джанели, Давиде Канделаро, Олег Антонов, Даниеле Лавия, Матео Пиано, Джулио Пинали, либеро - Фабио Баласо

Старши треньор: Джанлоренцо Бленджини

Тимът на България е на 12-а позиция във краткотрайното класиране в шампионата с 3 победи и 5 провали, а италианците са с актив 6 триумфа и 2 загуби.