Националният отбор на САЩ по баскетбол за жени реализира 145

...

САЩ счупи рекорда за най-много точки в историята на световни първенства

Националният тим на Съединени американски щати по баскетбол за дами осъществя 145 точки при успеха над Република Корея на Световното състезание в Австралия и усъвършенства върха от 143 точки на Бразилия, подложен през 1999 година.

Американките победиха корейките със 145:69 (32:21, 36:19, 38:12, 39:17) за четвъртия си триумф от четири срещи в група „ А “ на шампионата. Бриона Джоунс осъществя 24 точки, а Ейджа Уилсън добави 20 за успеха.

„ Не мисля, че в миналото съм била част от тим, който може да вкарва толкоз. Истинска полуда е, че отбелязахме 145 точки. Играем сносно “, разяснява Уилсън.

Предишното най-хубаво достижение на женския баскетболен отбор на Съединени американски щати беше 119 точки в мачове против Ангола през 2014 година и против Китай през 2006-а. Разликата от 76 точки също е най-голямата, записвана до момента, надминавайки предходния връх – 75 точки при триумфа пад Ангола.

Победата бе 26-а поредна на Световно състезание на Съединени американски щати, чийто тим няма проваляне от полуфиналите през 2006 година.

В другите мачове от четвъртия кръг в група „ А “ отборът на Китай победи Пуерто Рико с 95:60, до момента в който Белгия надви над Босна и Херцеговина с 85:55.

След водача Съединени американски щати в топ 4 на краткотрайното класиране се подреждат Китай и Белгия с по 3 победи и 1 проваляне, и Пуерто Рико, който има един триумф от четирите си мача.

В другата група „ В “ в първата тройка са Канада, Франция и Австралия с по три победи и една загуба, а четвърти все още е тимът на Сърбия с баланс 2-2.

Сръбкините надиграха Мали с 81:68, Франция се оправи с Япония с 67:53, а Канада загуби от домакините от Австралия със 72:75.

Снимки: Gettyimages