Националният отбор на Гваделупа, за който се състезава крилото на

...

Нападател на ЦСКА вкара при разгром за Гваделупа

Националният тим на Гваделупа, за който се състезава крилото на ЦСКА - Матиас Фаетон, отнесе с 4:0 Синт Мартен в дуел от Националната Лига „ B “ на КОНКАКАФ. Футболистът на „ алените “ записа цялостни 90 минути в мача и способства с гол за триумфа на своя отбор. Попадението му бе първото в мача – от дузпа.

Крилото беше тъкмо от дузпа в средата на първото полувреме. Останалите голове вкараха Анж-Фреди Плюман и Лутър Архимед, като Плюман се разписа на два пъти, а първият му гол и втори за тима в мача също беше от дузпа.

В 78-ата минута Фаетон получи и жълт картон.

След триумфа в неделя Гваделупа е с оптимален актив от 6 точки на върха в група A. Толкова има и Сейнт Лусия. През октомври двата тима се изправят един против различен в спор за лидерската позиция.