Националният отбор на Финландия се наложи над единайсеторката на Армения

...

Финландия не се затрудни с Армения, спечели първи точки в борбата за място на Евро 2020

Националният тим на Финландия се наложи над единайсеторката на Армения в европейската подготовка сред двата отбора.

Мачът от Група J на конкуренцията за място в еврофиналите приключи с победа за гостуващия състав с 2:0.

Автор на първото попадение в срещата стана Фредрик Йенсен, а крайния резултат оформи Пюро Сойри.
 Снимка 414628
Източник:

Цял мач за домакините изигра звездата на отбора Хенрик Мхитарян, който обаче по този начин и не съумя да помогне на състава си да се върне в срещата, след ранно получения гол във вратата си.

Резултатът беше открит след едвам 14 минути игра, когато Фредрик Йенсен даде преднина на скандинавците. 21-годишният халф на немския Аугсбург бе прецизен, като не остави шансове на вратаря на противника за съответна реакция.
 Снимка 414626
Източник:

На Хайрапетян се наложи още няколко пъти да се намесва уверено спасявайки отбора си от по-категорична загуба.

Попадение на Финландия и през вторите 45 минути бе анулирано, като страничният съдия маркира засада при скоростна акция на тима.
 Снимка 414627
Източник:

Дванадесет минути преди последния съдийски сигнал Пюро Соири вкара топката във вратата на домакините, като този път всичко бе по разпоредбите, а състезателят на Адмира Вакер попадна в прегръдките на съотборниците си.

Армения по този начин и не съумява да покаже нищо доста в битката в тази група, като към момента няма извоювана точка. За Финландия това бяха първи завоювани пунктове, с които " белите " дават обещание да притеснят противниците си.
 Англичаните подават недоволство до УЕФА, още веднъж става дума за расизъм...

Островитяните се постановиха с 5:1, само че...