Националният отбор на България за юноши под 18 години завърши

...

Волейболните национали под 18 години със сребро на Балканиадата в Сърбия

Националният тим на България за юноши под 18 години приключи със сребърните медали на Балканиадата в Сърбия. Тимът, воден от Виктор Карагьозов, отстъпи на Турция с 0:3 (20:25, 23:25, 19:25) в огромния край на конкуренцията, изигран в Нови Сад.

Младите ни „ лъвове “ нямаха ден и не съумяха да покажат опциите си. Те влязоха мъчно в мача и това им се отрази на играта в първата част. Турците се възползваха и поведоха с 18:9. Едва тогава нашите потеглиха да играят, само че стопиха пасива си единствено до три точки 20:23. Съперникът не даде повече шансове и поведе с 1:0.

Вторият гейм още веднъж потегли под диктовката на турските волейболисти. Момчетата на Виктор Карагьозов се активизираха и изравниха. Играта продължи точка за точка до 13:13. Отново обаче турците бяха по-напористи и взеха преднина 16:13. До края те съумяха да бъдат крачка напред и затвориха гейма с минимална преднина от две точки, като поведоха с 2:0.

В третата част картината не се промени. Отново отборът на южната ни съседка диктуваше развоя и завърши с победа в три гейма и успех с шампионската купа.

Най-резултатен за България бе Георги Бъчваров с 11 точки (4 аса), 9 точки (2 аса) добави Стилян Делибосов. За противника изпълнител бе Доан Каракоч с 19 точки (2 блокади)

Сърбия завоюва бронзовите медали, откакто надигра Молдова с 3:0 (25:15, 25:14, 25:12) в дребния край на конкуренцията.

Румъния надигра Босна и Херцеговина с 3:0 (25:17, 25:19, 25:21) и приключи на петата позиция.