Националният отбор на България за юноши до 18 години завърши

...

Хокеистите ни победиха Турция на световното за юноши

Националният тим на България за юноши до 18 години приключи с  победа международното състезание по хокей на лед в Дивизия III A, което се организира в Ерзурум (Турция).

В петия кръг България се наложи над домакина Турция с 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) и по този начин си обезпечи третото място в крайното класиране със 7 точки.

Победител в шампионата е тимът на Белгия, който реализира 4 победи и 1 загуба, с колкото е и вторият Мексико.

Белгийците обаче имат 12 точки против 11 за мексиканците.

Българите са трети със 7 след 2 победи и 3 загуби, а четвърти и пети са Израел и Турция.

На последното шесто място е тимът на Тайван.

Така от идната година Белгия ще играе в Дивизия II B, до момента в който Тайван изпада в по-долната Дивизия III B.

Головете за българския тим в мача с Турция осъществиха Константин Рангелов през първата част и Симеон Цицелков и Ивелин Иванов в последната.

Между попаденията на Цицелков и Иванов прецизен за турския отбор бе Сарп Демирезен.
Източник: bnr.bg