Националният отбор на България за жени под 17 години завърши

...

България U17 със сребро на Балканиадата в Сърбия

Националният тим на България за дами под 17 години приключи със сребърните оценки на Балканиадата в Сърбия. Воденият от Диян Боюклиев отбор загуби от домакина Сърбия с 1:3 (17:25, 16:25, 28:26, 14:25) във финалния дуел на конкуренцията.

Така " плавите " победиха с купата на Балканиадата пред своя аудитория. Това е втора поредна победа за тях над българския тим в последните два дни, след триумфа им в последния мач от груповата фаза с 3:2.

Началото бе равностойно до 9:9. Впоследствие домакините се откъснаха, набраха инерция и оформиха преднина. На два пъти нашите успяваха да се приближат на точка, само че за повече нямаха сили и противникът поведе с 1:0.
 Николай Желязков: Поех риска и той се оправда

" Българската федерация по волейбол по никакъв метод не ни е притискала, а в противен случай - даде най-хубавите условия за работа "

Във втората част играта се разви идентично и сръбските волейболистки усилиха задатъка си на 2:0.

В третия гейм националките ни най-накрая демонстрираха благоприятни условия. Те бяха равностойни на сръбкините, като играта вървеше точка за точка до дъно. В най-важния миг родните представителки демонстрираха темперамент и пребориха съперника с 28:26, като се върнаха в мача.

За страдание постигнатия триумф не даде криле за по-голям поврат. В четвъртата част нашите започнаха неприятно, а Сърбия поведе стремително - 5:0. Разликата набъбна, това пречупи съпротивителните сили на волейболистките ни и Сърбия завоюва гладко за крайното 3:1, като победи със златото.

В мача за третото място Турция победи изрично Румъния с 3:0 (25:23, 25:14, 25:19).