Националният отбор на България за жени под 17 години приключи

...

Националният отбор на България за жени до 17 години завърши на шесто място на Европейското по волейбол

Националният тим на България за дами под 17 години завърши на шестата позиция в крайното класиране на Европейското състезание в Чехия.

Воденият от Диян Боюклиев отбор загуби от Полша с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) в срещата за петото място в Храдец Кралове.

Въпреки че приключиха с крах в последната борба, младите " лъвици " извършиха една от главните си задания - класиране на Световното състезание следващата година. Регламентът планува билети за Мондиал 2023 да вземат първите шест отбора от Евроволей.

Българските националки имаха своите шансове в първата част, само че не съумяха да ги оползотворят. Нашите потеглиха мощно, като поведоха с 8:4. Те диктуваха играта доникъде на гейма, след което Полша „ натисна газта “. Съперникът направи цялостен поврат и поведе с 1:0.

В идващите два гейма „ Дружина полска “ контролираше играта. Вторият гейм стартира с ударното 6:1. Това пречупи девойките ни и съперникът нямаше проблеми за 2:0. В третата част Полша още веднъж не разреши изненади и затвори мача с крайното 3:0 за 75 минути игра.

Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 13 точки (2 аса, 2 блокади). С 10 точки завърши Дияна Борисова (3 аса). За Полша Зофия Бжоза завърши с 11 точки (1 блокада).

В мача за седмото място Нидерландия надигра Словения с 3:0 (25:12, 25:22, 25:20).

За купата на Евроволей 2022 ще се борят Италия и Турция, дуелът е от 19:00 ч. За бронзовите медали един против различен се изправят Германия и Сърбия в 16:30 ч.