България загуби от Нидерландия с 0:3 (14:25, 20:25, 22:25) в

...

България стартира Лигата на нациите при жените със загуба от Нидерландия

България загуби от Нидерландия с 0:3 (14:25, 20:25, 22:25) в първия си мач от тазгодишното издание на Лигата на нациите при дамите.

Още през първия гейм нидерландските волейболистките демонстрираха желанието си за победа, като построиха двуцифрена преднината и поведоха след 25:14.

Във втората част българските " лъвици " поведоха за първи път в хода на срещата. Равенството се задържа до 19:19, след което нидерландките удвоиха задатъка си в геймовете.

Заключителната трета част волейболистките на Лоренцо Мичели водеха с 4 точки при 13:9, само че сюжетът от втората част се повтори. Макар да водеха с 19:16, родните състезателки позволиха 7 следващи точки и отстъпиха пред своя конкурент.

Селесте Плак приключи с 12 точки за Нидерландия, а Мирослава Паскова осъществя 11 пункта за България.

На трибуните в Анталия беше и президентът на Българската федерация по волейбол Любомир Ганев.

В идната си среща България ще премери сили с Япония на 16 май, четвъртък, от 17:00 часа.