Националният отбор на България по волейбол загуби с 0:3 (27:29,

...

България с десета загуба в Лига на нациите

Националният тим на България по волейбол загуби с 0:3 (27:29, 19:25, 21:25) от Съединени американски щати в последния си мач от Лига на нациите. За " лъвовете " провалянето бе десето в тазгодишното издание на шампионата. Така нашият отбор приключи на 15-о място в крайното класиране. Още преди дуела с американците беше ясно, че Китай остава на последната позиция и ще изпадне.   Първият гейм беше същински трилър. Мачът стартира с замяна на точки, като никой не можеше да натрупа преднина. За първи път България съумя да тръпне с три точки за 14:11. Авансът ни даже се усили при 20:16. За страдание домакините се оправиха с този проблем. Равенството пристигна при 23:23, само че нашите изпуснаха три геймбола. След това избавиха един, само че най-после Съединени американски щати завоюва с 29:27.   Вторият гейм също започва с точкова замяна. Тя продължи до 11:11. Тогава янките направиха три следващи точки. До края на частта задържаха преднината си. Нашите не съумяха да се върнат в гейма и го изгубиха с 19:25.   В последните ни минути в Лигата на нациите за 2023 година мачът просто се доиграваше. И двата тима играха освободено, само че по-концентрирани в основните моменти бяха американците. Домакините поведоха със 7:4. Нашите изравниха при 10:10. Отново янките взеха нежен задатък, а идващото тъждество бе при 15:15. За последно резултатът бе еднакъв при 17:17. След това Щатите взеха преднина и завоюваха мача 25:21.
Източник: novsport.com