Националният отбор на България по футбол завърши 1:1 с домакините

...

Азербайджан спря националите с късен гол

Националният тим на България по футбол приключи 1:1 с домакините на шампионата FIFA Series Азербайджан. 4 минути не стигнаха на българите да си тръгнат с втора победа. Филип Кръстев даде преднина на нашите в 59-ата минута. Резервата Муса Гурбанлъ изравни в 86-ата.

България остава с позитивен баланс против този съперник – в шест мача има 4 победи и 2 равенства. За Филип Кръстев пък това е първи гол с екипа на България в 17-ата му среща. Илиан Илиев записва трето тъждество в четири мача. Преди дни той взе и първата си победа –.

Азербайджан стартира по-силно. Още във 2-ата капитанът Махмудов стреля от 11-12 метра, а Валентин Антов блокира изстрела му. После Дюлгеров избави изстрел на Турал Байрамов.

В 27-ата минута българската отбрана изпусна Байрамов, само че Дюлгеров избави първия му удар. После Байрамов стреля в навън. 10 минути по-късно Десподов стреля от статично състояние, само че Магомедалиев избави. До края на полувремето Дюлгеров извади удар на Еди Исрафилов, а Живко Атанасов стреля в навън.

След почивката Байрамов продължи да тормози нашата защита, само че резервата Вуцов избави. Българите дадоха отговор с удар на Илиан Илиев-младши, избавен от Магомедалиев. Нашите откриха резултата в 59-ата минута посредством Филип Кръстев. Той получи пай пас от Десподов след ъглов удар и със мощен шут направи 0:1. След това Десодов и Лукас Петков изпуснаха шансове да повишат на 0:2.

Азербаджан натисна в края и справедливо изравни. Джейхун Нуриев проби през Галчев и изведе Гурбанлъ, който елементарно вкара за 1:1.
Източник: flashnews.bg