Националният отбор на България по баскетбол за момичета U14 ще

...

Момичетата U14 ще играят за шестото място в Словения

Националният тим на България по баскетбол за девойки U14 ще играе за 6-ото място на мощния шампионат Словения Бол. Това стана факт, откакто отборът ни загуби днешния си мач против Хърватия с 56:66.

С този резултат и с триумфа на хърватките против Украйна по-рано през днешния ден с 80:58 те си подсигуряват петата позиция, до момента в който останалите два отбора ще играят един против различен в неделя, за дефинират кой ще приключи шести.

Баскетболистките на Лилия Георгиева и Теодора Петрова изоставаха съвсем през цялото първо полувреме, като на почивката резултатът бе 36:25 в интерес на противника.

Много мощна трета част за младите " лъвици " обаче докара до цялостен поврат при 48:47, само че в оставащото време Хърватия още веднъж натрупа преднина и този път не я изпусна до последно.

Деяна Станиславова бе най-резултатна за България с 13 точки и 7 битки, а Катрина Бозова се регистрира с 12 точки, 7 битки и 7 асистенции.