Националният отбор на България по баскетбол за момичета до 16

...

Националките по баскетбол до 16 години победиха Румъния в контрола, играна в Стара Загора

Националният тим на България по баскетбол за девойки до 16 години победи Румъния в първата контрола сред двата отбора в Стара Загора. Националките ни завоюваха с минималното 48:45, откакто водиха в резултата през целия мач.

Тимът, воден от Таня Гатева и Лилия Георгиева, стартира доста мощно и в първите 10 минути поведе с 9 точки. Гостенките бяха по-равностойни през втората част, само че през третата българките още веднъж постановиха по-високо движение и поведоха с 14 точки. Румънките обаче не се отхвърлиха и направиха серия 13-2 при започване на последния интервал, с цел да се приближат на 3 точки от домакините. Двата тима си вкараха единствено по 3 точки в последните пет минути и по този начин българките завоюваха.

Утре двата тима ще се срещнат още веднъж.