Националният отбор на България отстъпва с 0:1 победи срещу Казахстан

...

Казахстан поведе на България за Купа Дейвис след победа на Тимофей Скатов срещу Димитър Кузманов

Националният тим на България отстъпва с 0:1 победи против Казахстан в дуела сред двата отбора от Световна група I на шампионата за Купа " Дейвис ", импровизирано международно отборно състезание по тенис за мъже.

В първия сингъл от мача първата ракета на страната Димитър Кузманов загуби от Тимофей Скатов с 6:3, 4:6, 3:6 за 2:47 часа.

Пловдивчанинът първи стигна до пробив в мача за 3:1, само че в идващия загуби подаването си. Българинът незабавно обаче съумя да вземе още веднъж сервис гейма на противника си за 4:2, по-късно взе задатък от 5:2, а в деветия гейм съумя да затвори сета при третата си опция.

Във втората част Скатов стартира с ранен пробив и поведе с 3:0, само че Кузманов сподели темперамент и съумя да изравни 3:3. Тенисистът от Казахстан обаче стигна до брейк в десетия гейм за 6:4 и изравни резултата.

В решителната трета част Тимофей Скатов поведе с 3:0, след което в четвъртата част българинът избави три благоприятни условия за пробив и взе подаването си. Казахстанецът направи нов брейк за 5:1, Кузманов го върна незабавно, само че в деветия гейм Скатов затвори дуела с втория си мачбол.

Националите бяха подкрепяни от своите почитатели, изпълнили кортовете на Български народен тенис център (БНТЦ) в Борисовата градина, само че и Казахстан имаше своя агитка.

" Мното сложен мач физически и душевен. Тези мачове са изключителни сложни. Оставих сърцето си на корта, благодаря на всички хора, които пристигнаха. Този корт не е бил цялостен от години, което ужасно ме радва ", сподели Кузманов пред Българска национална телевизия незабавно след края на срещата, която Българска национална телевизия 3 излъчи онлайн.

Във втория сингъл един против различен ще се изправят Янаки Милев (569 в международната класация на АТП) и първият избор на казахстанците Александър Бублик (номер 29).

Програмата в неделя ще стартира в 11:00 ч. със срещата на двойки, за която са декларирани Александър Лазаров и Александър Донски против Александър Недовесов и Андрей Голубьов. Следват синглите сред първите ракети Кузманов против Бублик, а по-късно Милев против Скатов.

И трите срещи гледайте НА ЖИВО по Българска национална телевизия 3!