Националката на България за Фед Къп Диа Евтимова претърпя поражение

...

Евтимова се срина на финала в Анталия

Националката на България за " Фед Къп " Диа Евтимова претърпя проваляне на финала на сингъл на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди $.

Поставената под номер 2 Евтимова загуби мача за купата от четвъртата в схемата Марина Чернишова (Украйна) с 6:3, 5:7, 0:6 след съвсем два часа и половина игра. 30-годишната софиянка поведе с 3:0 по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част дръпна с 4:2, само че по-късно Чернишова взе 11 от идващите 12 гейма по пътя си към крайния триумф.

Така българката остана с една купа на сингъл през сезона и общо осем в шампионатите на ITF в кариерата си. Евтимова, която доближава до финала в Анталия с четири победи без изгубен сет, въпреки всичко си обезпечи 7 точки за международната класация и 1470 $.
Източник: novini.bg