Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира

...

Варненецът Пьотр Нестеров се класира за четвъртфинал на турнир за мъже в Скопие

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на шампионата на червени кортове в Скопие (Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди $, научи Moreto.net.

Нестеров победи във втория кръг с 6-2, 6-3 №405 в международната класация и №8 в схемата Самуел Руджери (Италия). Срещата продължи 99 минути. Това е пета поредна победа за Пьотр на шампионата. На старта на главната скица той отстрани с безапелационното 6:3, 6:0 участващия с " уайлд кард " представител на домакините Стефан Мицов. Преди това Нестеров записа и три победи в квалификациите.

Българинът поведе с 5-0 в първия сет против Руджери и го завоюва с 6-3. Във втората част Нестеров изостана с 1-3, само че завоюва идващите пет гейма.

По-късно през днешния ден Нестеров и Иля Сницар (Молдова) ще играят на четвъртфиналите на двойки.
Източник: moreto.net