Националът на България за купа Дейвис Димитър Кузманов спечели втора

...

Кузманов с втора титла за годината

Националът на България за купа " Дейвис " Димитър Кузманов завоюва втора купа за сезона в шампионатите от сериите " Фючърс " на ITF. Поставеният под номер 1 Кузманов победи Флавио Чипола (Италия) с 6:3, 6:0 за 82 минути на финала на конкуренцията на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди $.

Българинът направи пробив за 3:1, който му беше задоволителен, с цел да завоюва първия сет. Във втората част Кузманов не даде нито гейм на противника си.

Българинът взе втора купа за сезона и 14-а купа в кариeрата си, а също така игра на четвърти следващ край в четвъртия си шампионат на равнище ITF през сезона. Кузманов има единствено две загуби в сериите " Фючърс " в 20 мача през 2018 година, като завоюва още една купа в Анталия в края на януари.