Националът на България за купа Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Кузманов продължава напред в Буенос Айрес

Националът на България за купа " Дейвис " Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис червени кортове от сериите " Чалънджър " в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди $ и гостолюбие.

Кузманов победи поставения под номер 7 Джанлуиджи Куинци (Италия), 150-и в международната класация, с 6:2, 6:3 за 66 минути. Българинът направи два пробива по пътя си към триумфа в първия сет, а във втората част поведе с 3:0 и без проблеми затвори срещата с третия си мачбол.

Кузманов проработи 15 точки за международната класация и 1460 $, а в спор за място на полуфиналите ще играе против спечелилия от мача сред Даниел Химено Травер (Испания) и Бастиан Мала (Чили). По-късно през днешния ден Димитър Кузманов и Артур Де Грееф (Белгия) ще играят в първия кръг на двойки против Мартин Куевас (Уругвай) и Уго Делиен (Боливия).