Националът на България за купа Дейвис Александър Лазаров отпадна злощастно

...

Лазаров се отказа срещу Бублик в дебюта си на ATP 500

Националът на България за купа " Дейвис " Александър Лазаров отпадна злополучно в първия кръг на шампионата по тенис на твърда настилка в Дубай от сериите АТР 500 с награден фонд 2,855 милиона $.

Лазаров, който започва от квалификациите, загуби от Александър Бублик (Казахстан) с 1:6, 0:1 и отричане поради травма след 24 минути игра.

Българинът реши да приключи присъединяване в срещата против 46-ия в света Бублик при 0:30 на личен сервис във втория гейм на втория сет, в който той беше изгубил и шестте разигравания.

В първата част състезаващият се за Казахстан руснак също доминираше и взе 26 от 34 точки.
 Лазаров съкруши Пасаро и се класира в главната скица на шампионата в Дубай

В рамките на час и 35 минути

Лазаров въпреки всичко си обезпечи 22 270 $ и 20 точки за международната класация, в която заема 301-о място.

Състезаващият се за Казахстан руснак през предходната седмица доближи до полуфинал в Марсилия, като на четвъртфиналите отстрани най-хубавия български тенисист Григор Димитров със 7:5, 3:6, 7:6(6) след два избавени мачбола.