НАСА обяви, че успешно са отгледани първите люти чушки в

...
НАСА обяви, че успешно са отгледани първите люти чушки в
Коментари Харесай

Астронавтите събраха първата реколта с люти чушки

НАСА разгласи, че сполучливо са отгледани първите люти чушки в космоса, а астронавтите от Международната галактическа станция са обрали реколтата и са я сложили в такос. Американската галактическа организация заяви, че лютите чушки са отгледани в границите на опита " Plant Habitat-04 ". При него 48 семена бяха пуснати в оранжерия с размерите на микровълнова печка - Advanced Plant Habitat, и някои от тях към този момент пораснаха. В космоса пораснаха към този момент марули и репички, само че с чушките нещата стоят по-сложно, тъй като лишава доста повече време, с цел да покълнат, пораснат и дадат плод.

„ Изследването включва микробен разбор, ориентиран към схващане на връзката сред растенията и микробите в космоса, както и оценка на екипажа за усета, текстурата и храненето с първите чушки, отгледани в космоса “, се споделя в изказване на НАСА.
Чушките, които се отглеждат в МКС от юли, са от рода Espanyola Improud. През 2019 година НАСА разгласи, че тази люта чушка ще бъде първият плод, който ще се отглежда на МКС в търсене на култури и плодове, които астронавтите могат да занесат на Марс.

Астронавтът на НАСА Меган Макартър, туитна, че екипажът е опитал чушките и че ги е употребявал в такос дружно с говеждо месо, рехидратирани домати и артишок.

 

 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР