Над 300 състезатели взеха участие в националния шампионат по шотокан

...

Над 300 състезатели взеха участие в националния шампионат по шотокан карате

Над 300 състезатели взеха присъединяване в националния шампионат по шотокан карате, който се организира в Пловдив.

18-ото самостоятелно и отборно състезание се организира в спортната зала " Сила " и събра състезатели от 22 български клуба. Срещите продължиха до късно нощес и надпреварата завърши без тежки травми при участниците.

" Първа година вършим национално съревнование в Пловдив и сме доста щастливи. Залата ни е по размер. Всяко едно съревнование е предизвикателство за нас. Това е подготовка за европейско състезание. Има нови лица, страстта постоянно е висока. За нас това е празник. "

При дамите в дисциплината " ката " Айлин Бобева от клуб Френдшип стана победител, следвана от Теодора Тодорова и Бояна Стефанова.

При мъжете Реми Бобев, също от клуб Френдшип, завоюва златото, оставяйки след себе си Анджей Згжива и Андрей Ресми Бобев.

В дисциплината комите при мъжете в категория до 80+ Иво Арсов бе най-хубав. Второто и третото място останаха за Ивайло Николов и Теодор Лазаров.

При дамите в същата дисциплинираност Ива Кръстева от състезателен клуб Сила зае първото място. След нея със сребро и бронз останаха Румита Костадинова и Деси Чаванова.

В момента се построява нов народен тим от млади състезатели, които се потвърждават с израстването си в тези надпревари. Следващото предизвикването е европейското състезание през април във Венеция.

Автор: Мария Павлова-Кръстева