Монако завърши наравно 2:2 при гостуването на Монпелие и двубоят

...

Монако продължава да боксува в Лига 1

Монако приключи наедно 2:2 при гостуването на Монпелие и дуелът от 23-ия кръг на Лига 1. Футболистите на Леонардо Жардим получиха летящ старт. Те поведоха в 14-aта минута, когато Бало Туре центрира, а Желсон Мартинш засече топката във вратата на домакините.
Последваха пропуски и за двата отбора, а Монпелие изравни резултата в 66-та минута с гол на Лаборд.

Монако още веднъж поведе в резултата в 82-aта минута с гол на Радамел Фалкао. Съдията Франк Шнайдер отсъди дузпа за Монпелие в 89-aта минута, откакто употребява конксултация с ВАР. Анди Делор се нагърби с осъществяването и не сбърка за 2:2.

Гостите от Княжеството приключи мача с човек по-малко, откакто Жемерсон бе изпъден за втори жълт картон в добавеното време. Монако заема 18-то място с 19 точки, а Монпелие е 4-ти с 37 пункта.

Нант загуби от Ним с 2:4, откакто на почивката имаше задатък от два гола. Феновете на трибуните за следващ път уважиха Емилиано Сала. Тялото на аржентинският нападател бе извадено от дълбините на океана през седмицата. Лига 1 24 кръг, неделя 10 февруари  Монпелие 2:2краен резулат  Монако