Монако победи Брест с 2:1 като гост в двубой от

...

Монако надделя над Брест и вече е втори в Лига 1

Монако победи Брест с 2:1 като посетител в дуел от 24-ия кръг на Лига 1 и по този метод събра 50 точки, които разрешиха на отбора да се изкачи до второто място във краткотрайното класиране, до момента в който Брест е 16-и с 20 точки. Александър Головин и Мирон Боаду донесоха триумфа за монегаските, а Жереми Ле Дуарон означи за Брест.

По-добрата игра на Монако бе материализирана в 39-ата минута, когато Уисам Бен Йедер сподели добър взор над играта и откри Александър Головин в наказателното поле, където руснакът от близка отдалеченост прониза вратата на домакините.

Двадесет минути преди края на дуела гол за Монако, дело на Бреел Емболо, не бе зачетен поради засада.

Три минути по-късно обаче, хората на Филип Клеман вкараха втори гол, откакто Мирон Боаду стигна до една топка в наказателното поле и с удар до гредата прати топката в мрежата.

Четири минути преди края на постоянното време Брест се върна в мача, откакто Жереми Льо Дуарон излезе самичък против вратаря и прати топката около него.

До края на мача обаче Брест нямаше време да вкара нов гол и по този начин Монако си потегли с трите точки.