МОН купува още над 20 000 електронни устройства за ученици
МОН ще закупи в допълнение още 20 000 електронни устройства на стойност над 6 милиона лв.. Те ще бъдат за възпитаници от държавни и общински учебни заведения. С обезпечаването на техниката ще се обезпечи прекосяването в образование от разстояние в електронна среда, се споделя в известие от МОН.
Ще бъдат обезпечени портативни компютри с операционна система Chrome, таблети с операционна система Windows и таблети с операционна система Android.
2 500 000 лв. ще се обезпечат посредством преструктуриране на разноските в централния бюджет за 2021 година с решение на Министерския съвет на неприсъствено съвещание. Останалите средства за техниката ще са от преструктуриране на разноските по бюджета на Министерство на образованието и науката за 2021 година
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




