Нинова: Всяка партия може да предлага премиер и министри, говорих с Трифонов
„ Моментът е толкоз комплициран, че би трябвало да се поеме лидерска отговорност. Ще поканим Слави Трифонов. Говорих с него, няма да си спомня тъкмо кой ден, само че говорихме скоро за държавно управление “, сподели Нинова
„ Много е значимо какво ще каже, само че дано той си го каже самПозицията му е доста значима, тъй като те са първа политическа мощ. Без тях не може да има постоянен кабинет “
Нинова сподели, че не е сюрпризирана от държанието на Има Такъв Народ, които все още отхвърлят да се включат в договарянията за третия мандат след неуспеха на личния им проектокабинет.
Те първо споделиха „ няма да преговаряме с Българска социалистическа партия “, имаше договаряния. Казаха „ няма да има документ “, подписахме подобен. Сега се надявам да премислят. Проявяват и разсъдък, и схващане, само че от другата страна ще би трябвало да има увещание – не с партийни причини, а с държавнически “, съобщи водачът на Българска социалистическа партия.
Попитана дали социалистите биха предложили на Има Такъв Народ да излъчат министър-председател и други министри, тя отговори: „ Бихме ги поканили да си кажат мнението, предложенията. Това е работещият вид. Седнат ли да мерят его, искания, всичко ще се промени “.
„ Може всеки да предложи министър председател и ще го решим в един рационален диалог “, съобщи тя.
На въпрос дали има вяра в знамение и в сформиране на постоянен кабинет, Нинова разясни, че в случай че не има вяра, „ нямаше да поставя старания “.
Нашето предпочитание да се промени модела на досегашното ръководство не става без постоянен кабинет, сподели още водачът на Българска социалистическа партия.
На въпрос за какво отхвърля да е претендент за министър председател, Нинова отговори, че обстановката е деликатна и „ несъмнено “ някои от другите партии няма да одобри водачът на едната групировка да е министър председател. „ Знаем политическата си тежест, нямаме искания на първа мощ. Мен персонално постът не ме блазни “, сподели тя.
Попитана дали част от служебния кабинет ще остане в състава на постоянно държавно управление, Нинова съобщи, че първо Българска социалистическа партия ще се съветва за това с президента, след което ще беседва със съответните министри.
var me = docu
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




