Може би 80 на сто от излизащите от Софийския университет

...
Може би 80 на сто от излизащите от Софийския университет
Коментари Харесай

Пазителката на неостаряващите книги от метростанция "Софийски университет"

Може би 80 на 100 от излизащите от Софийския университет не не помнят писмеността, с помощта на телефоните си, само че 20 % могат да се спрат и да прегледат някоя книга, да я купят.

Може да наподобява малко извънредно това изказване, само че пред Радио София го изложи жена, която в подлеза на университета продава книги и мнението й можем да приемем.

„ Някои от тях не знаят коя е Вера Мутафчиева! “, не може да повярва тя. - „ Много малко познават старите български писатели. “

Признава, че доста желае младежи да се спрат, да изберат и да прочетат някой историческа книга.

„ Във всяка една има положително и неприятно, има логика на психиката и история “, обобщава дамата. Сигурни сме, че изводът й въз основата на доста прочетени томчета.

Иска да запази всички книги, които някои си разрешават за изхвърлят. Наела е складче. Притежава над 100-годишни издания. И в написаните творби вижда избавителен брод при всяка житейска стихия.
С пазителката на неостаряващите книги ни среща Йоана Георгиева.
Източник: bnr.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР