Младежкият ни национален отбор направи равенство 1:1 с Естония в

...

Грешна стъпка за България U21 на старта на квалификациите за Евро 2025

Младежкият ни народен тим направи тъждество 1:1 с Естония в първия си мач от квалификациите за Евро 2025. Георги Николов даде преднина на " лъвовете " с гол в 8-ата минута. Шест минути по-късно Александър Шаповалов възвърне равенството от дузпа.

В 8-ата минута на дуела Мартин Стойчев проби добре отдясно и прати пас към Георги Николов в наказателното на естонците. Нападателят пое топката с тил към вратата, само че съумя да се обърне, а по-късно и да стреля. Стражът на домакините Кивила не съумя да се намеси, а топката попадна във вратата му.

Шест минути по-късно Шаповалов бе закачен от Кристиян Стоянов и по този начин Естония получи дузпа. Именно Шаовалов застана зад бялата точка и трансформира наказателния удар в изравнително попадение - 1:1.

В 20-ата минута българската отбрана се пропука и Данил Кураксин бе изведен против Пламен Андреев. Футболистът не съумя да нанесе най-хубавият завърващ удар и топката мина настрана от вратата.

Четири минути по-късно Никита Иванов опита шанса си с шут от отдалеченост, който обаче не бе прецизен.

В 36-ата минута нова неправилност на нашия състав даде късмет на Александър Шаповалов да означи. Той нахлу в пеналтерията, само че стреля над вратата на Пламен Андреев.

Малко преди края на постоянното време на първата част Никита Михайлов от Естония опита да забави играта като хвана топката в ръце, това провокира бурна реакция от българските футболисти, а сред двата състава прехвърчаха искри.

В последните секунди на първото полувреме напрежението бе пред вратата на естонския отбор. Няколко рискови подавания в наказателното поле на домакините бяха изчистини, последва и ъглов удар, от който обаче " лъвовете " не се възползваха по най-хубавия метод.

Четири минути след подновяването на играта България погледна към противниковата врата. Никола Илиев подаде към Георги Николов, който се завъртя и стреля отвън наказателното поле. Изпълнението му обаче попадна в обсега на Кивила, който улови.

В 64-ата минута Петър Андреев проби отдясно, той комбинира със съотборник, а най-после опита да приключи независимо. Изстрелът му обаче срещна тялото на неприятелски състезател. Имаше и искания от " лъвовете " за игра с ръка и дузпа. Играта продължи.

Секунди по-късно последва нов шут от българския състав, който прелетя високо над напречната греда.

В 73-ата минута Георги Николов още веднъж стреля, само че естонският пазач съумя да избие топката в корнер. Не се стигна до нищо по-опасно след осъществяването на ъгловия удар.

Седем минути по-късно Пламен Андреев също трябваше да се намесва след удар по от отдалеченост по земя. Вратарят на Левски нямаше никакви проблеми да улови топката.

Две минути преди края на постоянното време Петър Андреев имаше страхотна опция да означи. Емил Ценов го откри в наказателното, а той стреля. Кивила се намеси, а топката още веднъж стигна до българския национал, който нанесе втори изстрел - този път блокиран от бранител на Естония.