Младежките национални отбори на България и Нидерландия завършиха 0:0 в

...

Младежите на България с престижен хикс срещу Нидерландия

Младежките национални тимове на България и Нидерландия приключиха 0:0 в мач от квалификациите за Евро 2023.

" Лъвчетата " съумяха да изиграят доста мощни 90 минути против звезди като Гравенберх, Зиркзее и Екеленкамп.

Нашият тим изпусна куп положения, вратарят Дамян Христов също блесна с отлични намеси.

Гостите владееха повече топката, само че пък момчетата на Александър Димитров имаха своите отлични шансове и могат да съжаляват за пропуските си.

В 14-ата минута Силвестър Джаспър нахлу отдясно и центрира по земя откри връхлитащия Филип Кръстев. От пет метра обаче той не съумя да преодолее вратаря Шерпен, който мазета в ъглов удар.
 Снимка 568152
Източник:

Секунди преди почивката най-активният в нашия отбор Джаспър още веднъж надигра бранителите на противника и шутира от дребен ъгъл, само че топката излезе в навън.

В 51-ата минута Джаспър върна към Антов, който шутира без закъснение, само че ударът му бе блокиран. Две минути по-късно нова добра интервенция на Дамян Христов не разреши на Бакер да го изненада.

В 63-ата минута шансът бе на наша страна след удар с глава на Джошуа Зиркзее и топката излезе в навън.

Филип Кръстев можеше да стане воин довечера, само че не можа да вкара от близко самичък против вратаря. Той бе изведен чудесно от Кристиан Добрев, само че не съумя да преодолее Шерпен, а при добавката и Тонев не съумя.