Мирните шествия и демонстрации в подкрепа на Украйна, които събраха

...
Мирните шествия и демонстрации в подкрепа на Украйна, които събраха
Коментари Харесай

Подкрепата за Украйна продължава с концерти

Мирните шествия и демонстрации в поддръжка на Украйна, които събраха хиляди в София и още няколко български града, не престават на музикална нота през днешния ден. 

Концертът " С вас сме! " стартира на площад " Батенберг " в столицата. Той се организира по самодейност на Васко Кръпката и Захари Карабашлиев. Освен " Подуене блус бенд " и самият Васко, на сцената излязоха Иван Лечев, Валди Тотев, Джендема, " Монолит ", Стефан Вълдобрев, както и украински музиканти. Инициативата поддържаха и писателите Георги Господинов, Теодора Димова, Иван Ланджев.

" София може да е краен квартал на Европа, но София е Европа, София е Европа и свободния свят. Затова сме тук! Първо, с цел да покажем, че сме за мира. Второ, да покажем, че сме срещу експанзията на Русия и трето - с цел да покажем, че ние сме европейци и ние сме част от свободния свят ", заяви Васко Кръпката на старта в 16 часа.
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР