Миналогодишният участник в групите на Шампионската лига РБ (Лайпциг) изигра

...

Този път шансът спаси РБ от загуба

Миналогодишният участник в групите на Шампионската лига Република България (Лайпциг) изигра нов неоснователен дуел и за малко да загуби при семейството си на Фортуна (Дюселдорф) в Бундеслигата. Двубоят от втория кръг приключи 1:1 след куп пропуски на гостите. Така “червените бикове” остават без триумф, откакто преди седмица бяха разрушени от Борусия (Дортмунд). В четвъртък пък тимът на Ралф Рангник едвам отстрани Заря в Лига Европа и то с гол от дузпа в добавеното време.

Проблемите в играта на Разенбал Шпорт са факт и новаците от Дюселдорф бяха на косъм от крайния триумф. Те пропуснаха най-малко четири 100-процентови благоприятни условия и съумяха да преодолеят отличния Питър Гулачи единствено един път. Това се случи в 47-ата минута, когато прецизен беше Матиас Цимерман.

Лайпциг изравни в 68-ата посредством Жан-Кевин Огюстен, който е един от дребното футболисти на отбора във форма.

@33_augustin is the first @RBLeipzig_EN player to score in 4 consecutive Bundesliga games.#RBLF95
— OptaFranz (@OptaFranz) September 2, 2018
В оставащите към 25 минути се редяха офанзива след офанзива и пред двете порти. Тимо Вернер удари един път гредата, само че на другата страна на терена Гулачи отчайваше гостите.

Така последният съдийски сигнал пристигна при 1:1.
Abpfiff! Hochverdienter erster Punkt in der @Bundesliga_DE! #f95 #F95inLeipzig pic.twitter.com/9mopDTWwqT
— Fortuna Düsseldorf (@f95) September 2, 2018 МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА
КЛАСИРАНЕ Бундеслига 2 кръг, неделя 2 септември  Ред Бул Лайпциг 1:1краен резулат  Фортуна (Дюселдорф)