Миналогодишният шампион Марк-Андреа Хюзлер (Швейцария) отпадна в първия кръг на

...

Били Харис детронира миналогодишния шампион на Sofia Open Марк-Андреа Хюзлер

Миналогодишният първенец Марк-Андреа Хюзлер (Швейцария) отпадна в първия кръг на шампионата по тенис от сериите АТП 250 Sofia Open с награден фонд 563815 евро.

27-годишният левичар Хюзлер пласира 12 аса, само че загуби от британеца Били Харис с 4:6, 6:3, 6:7(5) след два часа и половина игра в мача сред двамата квалификанти на корт №1 в " Арена София " и прекъсна серията си от седем следващи победи в българската столица.

Харис осъществя единствен пробив в петия гейм, с цел да завоюва първия сет, само че във втората част швейцарецът поведе с 4:1 след ранен брейк и изравни резултата. В решаващата трета част защитаващият купата си Хюслер пропусна опция за пробив при 5:5 гейма и стигна до тайбрек, който вървеше равностойно до 5:5 точки, след което британецът взе две следващи разигравания, а с това и мача.

За място на четвъртфиналите Харис ще играе против №3 Ян-Ленард Щруф (Германия).