Мигранти влязоха в тежки престрелки с автомати на границата между

...
Мигранти влязоха в тежки престрелки с автомати на границата между
Коментари Харесай

Мигранти влязоха в тежки престрелки на сръбско-унгарската граница

Мигранти влязоха в тежки престрелки с автомати на границата сред Сърбия и Унгария и принудиха управляващите да употребяват хеликоптери и доста жива мощ, с цел да спрат разрастването на боевете.

БГНЕС предава, че главната престрелка е била близо до сръбско-унгарската граница, край граничния пункт Хоргош. В акцията по неутрализирането на стрелящите се мигранти, са участвали хеликоптери и дронове, както и чиновници на Жандармерията. До момента са арестувани над 100 души. Първите престрелки са регистрирани тази нощ, когато са зародили конфликти сред обособените въоръжени мигранти. Силите на реда претърсват региона към Хоргош и Суботица.

На място дойде и вътрешният министър Братислав Гашич, който до скоро ръководеше сръбските спецслужби - БИА. По първична информация има един тежко ранен мигрант, който е на към 20 години. Той е с две огнестрелни рани в гърдите, заяви държавната телевизия РТС. 

Вечерта след 19:00 ч. са се чували изстрели с автомати, до момента в който жители са чакали децата си да се приберат от учебно заведение или са отивали на уроци по национални танци, оповестява N1.

Досега повече от 600 противозаконни мигранти са били арестувани в регионите на Хоргош и Суботица, които ще бъдат превозени до центрове за бежанци в южната част на Сърбия.

Акция се организира и в Белград, оповестява „ Курир “. Полицията извежда мигранти на улиците и площадите на Белград, конфискуват се и оръжия. 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР