Microsoft обяви, че е помогнала на над 30 милиона души

...
Microsoft обяви, че е помогнала на над 30 милиона души
Коментари Харесай

30 милиона души по света придобиха нови цифрови умения по време на COVID-19

Microsoft разгласи, че е помогнала на над 30 милиона души по целия свят да получат достъп до цифрови умения, като е надминала първичната си цел от 25 милиона, сложена предишния юни. Организацията уголемява уговорката си, като през 2021 година ще помогне на 250 000 компании да наемат нови чиновници въз основа на уменията им.
От оповестяването на самодейността през 2020 година до момента, в България повече от 27 000 души към този момент са се възползвали от ресурсите за създаване на цифрови пълномощия.
Новината за разширението на програмата е в детайли разказана в. Надграждат се напъните на компанията да оказва помощ, като се удължава до края на 2021 година достъпът до безвъзмездни курсове LinkedIn Learning и Microsoft Learn и налични документи, които дават отговор на 10 от най-търсените работни места. Следващият стадий от самодейността слага нова основа за стопанска система, основана на уменията, посредством набор от нови принадлежности и платформи, предопределени да свържат квалифицираните експерти, търсещи работа, с работодателите.
 Проект на Microsoft в столично учебно заведение демонстрира на практика по какъв начин нововъведенията оказват помощ в образованието Проект на Microsoft в столично учебно заведение демонстрира на практика по какъв начин нововъведенията оказват помощ в образованието
Данко Калапиш е на 37 години и от 2017 година е шеф на 107 ОУ „ Хан Крум “, гр. София. Преди това е бил шеф на 52 О...
„ През миналата година видяхме по какъв начин пандемията визира най-тежко хора, които минимум могат да го понесат, “ сподели президентът на Microsoft Брад Смит. „ Ние затвърждаваме уговорката си в LinkedIn и в Microsoft с нови старания в поддръжка на по-приобщаващ пазар на труда, учреден на умения, създавайки повече други възможности, по-голяма еластичност и налични образователни стратегии, които ще разрешават по-лесно намиране на нова работа. “

LinkedIn възнамерява да помогне на 250 000 компании да наемат нови чиновници като ще предложи нови и съществуващи артикули в поддръжка на процеса. Компанията ще даде нови способи търсещите работа да покажат уменията си, а на работодателите ще даде нови принадлежности да се свържат с претендентите на база на техните пълномощия. Тези средства включват:
- LinkedIn Skills Path e нов метод да се помогне на фирмите да наемат фрагменти на основа на уменията. Той сплотява курсове LinkedIn Learning с оценка на уменията (Skill Assessments), с цел да помогне на подбора на претенденти по по-обективен метод - въз основа на техните потвърдени умения. LinkedIn започва пилотната стратегия Skills Path дружно с разнообразни компании, които се ангажират с това да разширят практиките си за наемане на работа, с цел да включат по-добре претенденти с разнороден опит. Сред тях са BlackRock, Gap Inc. и TaskRabbit.
- Новите описателни и персонализирани функционалности на профила в LinkedIn ще оказват помощ на хората да споделят повече за себе си, кариерата и задачите си по по-автентичен и ангажиращ метод. Това включва видео вид на представянето или така наречен “Cover Story ”, който разрешава на търсещите работа да покажат своите меки умения пред мениджъри, отговарящи за наемането на чиновници. 75% от тях считат, че общоприетото обобщение е незадоволително за оценка на уменията на претендента, а съвсем 80% смятат, че видеото е станало по-важно що се отнася до преценка на претендентите. *
 Община Стара Загора и Microsoft България ще си сътрудничат за развиването на IT бранша Община Стара Загора и Microsoft България ще си сътрудничат за развиването на IT бранша
Община Стара Загора беше хазаин на онлайн среща сред кметът Живко Тодоров и Калин Димчев, изпълнителен шеф на Microsoft България...
- Разширен достъп до графиката на уменията (Skills Graph) на LinkedIn ще помогне за основаването на общ език във връзка с уменията за обособени хора, работодатели, просветителни институции и държавни организации, като ще е от изгода за възстановяване на стратегиите за обмисляне, наемане и развиване на работната мощ.

Microsoft включва всяка част от компанията, с цел да подкрепи работата на LinkedIn да даде благоприятни условия на всеки да построи цифрови умения . Това се отнася и до Career Coach, приложение на Microsoft Teams, поддържано от LinkedIn. То дава персонализирани насоки за студентите във висшето обучение, благодарение на които да се ориентират в кариерата си. Career Coach предлага на просветителните институции общодостъпно кариерно решение за студентите, благодарение на което да открият своите цели, ползи и умения, употребявайки идентификатор, основан на AI, и интеграция с LinkedIn. Цялостният профил на студента се привежда в сходство с трендовете на пазара на труда и оказва помощ за развиването на умения от действителния свят и свързването с ментори и връстници.
„ От много време методът, по който човек намира нова работа, е учреден най-много на позицията, която досега заема, дипломата, която има и хората, които познава. Това стартира да се трансформира. Служителите към този момент по-добре схващат и приказват както за уменията, които имат, по този начин и за уменията, от които се нуждаят. В същото време работодателите към този момент търсят освен тези познати изброени официални характерности, а и уменията, които хора от постоянно подценявани общности имат и могат да са от изгода за съответната работа. Искаме да ускорим процеса на тази смяна, “ сподели Райън Рослански, основен изпълнителен шеф на LinkedIn. „ От юни предходната година Microsoft и LinkedIn са помогнали на повече от 30 милиона души по целия свят да придобият нови цифрови умения. Днес разширяваме уговорката си и през 2021 година ще помогнем на 250 000 компании да наемат хора на база на техните умения. “
Като част от тази самодейност, Microsoft работи в тясно съдействие с сътрудници с нестопанска цел, с цел да даде цялостна поддръжка с менторство и благоприятни условия за основаване на професионални връзки на повече от 6 милиона консуматори. Компанията афишира нова онлайн услуга, Career Connector, която цели да откри работа на 50 000 индивида на позиции, употребяващи технологиите, през идващите три години. Тази нова онлайн платформа ще се концентрира върху учащите, които са построили уменията си посредством нестопанските и образователните сътрудници на Microsoft, с акцент върху дамите и незадоволително показаните общности в технологиите.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР